Przejdź do treści

Rafał Zalesiński

Prezes Zarządu Wodociągów Leszczyńskich

Urodził się w Lesznie w 1976 r. Absolwent Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu (dawniej Wyższa Szkoła Bankowa). Ukończył studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie przedsiębiorstwem oraz dwuletnie studia Master of Business Administration (MBA). Zawodowo związany ze środowiskiem lokalnym. Doświadczenie zdobywał w firmach: Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Rydzynie (Dział Controllingu, w latach 1996-2010) oraz firmie Werner Kenkel Sp. z o.o. z siedzibą w Krzycku Wielkim (Dział Analiz i Wdrożeń, w latach 2010-2015). Od 1 czerwca 2015 roku Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Lesznie.

Stawiając na rozwój zawodowy i nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje ukończył: „Polsko-Austriackie Studium Controllingu” w Centrum Kształcenia Menedżerów i Konsultingu OTREK we Wrocławiu i Wirtschaftsförderungsinstitut – Österreich; następnie „Podyplomowe Studium Rachunkowości i Finansów” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Podyplomowe Studium „Zarządzanie operacyjne przedsiębiorstwem i łańcuchem dostaw” w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Aktualnie student studiów podyplomowych „Sieci wodociągowe i kanalizacyjne, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków” na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej.

Społecznik zawsze otwarty na sprawy i problemy mieszkańców Leszna oraz subregionu leszczyńskiego. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. Jest miłośnikiem muzyki, wycieczek górskich oraz książek.